ANITÁBOR 2018

Spací tábor animovaného filmu v Krásném Buku

po 2. 7. – so 7. 7. 2018

Anitábory se vrací
Jedná se o tábor pouze celodenní s přespáním. Je v prostorách hasičského tábora v Krásném Buku, který skýtá šest chatiček po čtyřech a jednu kamennou budovu. Celodenní jídlo (snídaně, oběd, večeře, svačiny, pitný režim) bude zajištěno. Tábor je vhodný pro děti od 6-12let.

Termín: pondělí 2.7. – sobota 7. 7. 2018
Cena tábora: zůstává stejná 4 500,-/dítě (zahrnuje ubytování, celodenní stravu a program)
Místo: prostory hasičského tábora v Krásném Buku u Krásné Lípy

Náplň: Animovat budeme letos výhradně v přírodě. Tábor je na nádherném pozemku, plném pařezů, stromů, mechů a romantických zákoutí přímo vybízejících k velké fantazii!Tentokrát budeme animovat jeden společný film. Loutky najdeme v lese (samorosty, větve) a dotvoříme z různých přírodních materiálů. No a pak, jak už jsme zvyklí – vymyslíme společný příběh, rozhýbeme loutky, fotíme a stříháme Děti si opět střídavě vyzkouší všechny filmařské profese – scenárista, scénograf, režisér, kameraman, zvukař atd. Film obdržíte všichni e-mailem po skončení tábora.
Rozhodli jsme se tentokrát pro jeden společný film z toho důvodu, že tábor je umístěn na nádherném místě, které láká k výpravám a průzkumným výletům. Hned v sousedství je arboretum, o kousek dál je farma s koňmi, na druhou stranu se můžeme vydat za kozami, pod námi je Kyjovská přehrada na koupání. O to vše nechceme děti připravit. Proto letos bude film zábavou, nikoli celodenní dřinou. Do programu bude navíc letos oproti minulým rokům zahrnuto večerní krátké zábavné povídání o našich velikánech animovaného filmu. Každý večer pustíme jeden animovaný večerníček a řekneme
si, kdo je autorem, jak žil a jak tvořil. Vyrobíme velký „strom“ – rodokmen českých večerníčkových tvůrců, který dětem umožní poznat a dostat do povědomí alespoň pár jmen českých významných výtvarníků.
Fotoaparát a počítač budou k dispozici! Předchozí výtvarné nebo filmové zkušenosti nevyžadujeme ani nepředpokládáme. Shlédnout filmy z minulých anitáborů můžete na www.anideti.cz

Lektorky:
Hana Štroblová (lektorka workshopů pro děti), 728974010, hana.stroblova@seznam.cz
Kateřina Knappová (filmová režisérka), 608172330, katerina.knapp@gmail.com

Leták ANITÁBOR 2018 ke stažení

Líbil se Vám příspěvek? Pak jej sdílejte se svými přáteli!