Spací tábory v Jizerkách 2018

6. 8. – 11. 8. 2018 a 13. 8. – 18. 8. 2018

Vzhledem k tomu, že se minulý rok osvědčila chalupa Sokolka na hřebení Jizerských hor, rádi bychom letošní tábory uskutečnili opět na tomto nádherném místě, které přímo vybízí k výpravám a průzkumným výletům. Tábor je vhodný pro děti od 6-12 let.

Název letošních táborů je: „V přírodní říši obrů“

Táborem nás bude provázet příběh našeho kamaráda vynálezce, který nám zanechá své rukopisy vynálezů. A protože jsme velice zvídavé bytosti, pustíme se hned do zkoušení (Plave vajíčko a proč? Dostaneme vařené vajíčko hrdlem lahve tam i zpět? Červené zelí je jako chameleon a proč? Roztančíme hrozinky? A spousty dalších vtipných pokusů.). Najdeme také recept na kouzelnou limonádu, po které se zmenšíme do velikosti hmyzu. Vyjdeme před chalupu a tam teprve začne opravdové dobrodružství. Objevíme nebezpečí i spousty kamarádů. Možná si poprvé uvědomíme, jaké je to být tak malý a
vzpomeneme si, jak se někdy k tak malým tvorečkům chováme… Různí kamarádi nám každý den nabídnou pomoc, ale nejprve musíme pomoci my jim a dozvědět se něco o jejich životě.
Budeme pilní jako včeličky, silní jako mravenci, navštívíme čmeláčí doupě a broučí olympiádu, najdeme ztracená motýlí vajíčka a podíváme se pod hladinu rybníka. Bude to tábor plný překvapení, pokusů, které budeme sami zkoušet, tvoření a vyrábění, budeme si pomáhat zapomenutými řemesly a
nakonec se možná zase zvětšíme do původní velikosti…
Něco navíc: je mnoho nápadů, které jsme minulý rok během našeho pobytu nestačili zrealizovat a je nám jich moc líto. Proto se i letos budeme vracet k tématu voda, oheň, vzduch a země. A ani letos nevynecháme dobrodružné túry po hřebenech Jizerských hor.

Termíny: Po 6. – So 11. srpna 2018 a Po 13. – So 18. srpna 2018
Cena tábora: zůstává stejná 4 500,-/dítě (zahrnuje ubytování, celodenní stravu a program)
Místo: chalupa SOKOLKA, Osada Hrabětice 1238, 468 11 Janov n/N
Ubytování je ve třech pokojích (13 osob, 7 osob, 7 osob) s postelemi. Oddělená dívčí a chlapecká koupelna a WC. Dále je tam společenská místnost s kuchyňkou.
Strava: Denní stravování samozřejmě zahrnuje snídani, dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu, večeři a pitný režim (čaj, domácí šťávy, voda). Denně čerstvé teplé jídlo nám budou vozit z restaurace U Šárky v Lučanech. Snídaně a svačiny si budeme připravovat sami.
Příjezdy a odjezdy: Příjezd a ubytování bude v pondělí dopoledne do 12 hod. Začneme společným obědem. Vyzvedávání dětí proběhne v sobotu do 13. hod. po obědě.

Lektorky:
Hana Štroblová (lektorka workshopů pro děti), 728974010, hana.stroblova@seznam.cz
Kateřina Knappová (filmová režisérka), 608172330, katerina.knapp@gmail.com

Letáček Jizerky 2018 ke stažení

Líbil se Vám příspěvek? Pak jej sdílejte se svými přáteli!